Po II KOLEJCE

26 kwietnia na Orliku w Mroczkowie rozegrana została 2 kolejka GLPN. Pozycje lidera utrzymała drużyna Zelko, natomiast w klasyfikacji strzelców na prowadzeniu znajduję się 3 zawodników, którzy posiadają 4 bramki:

Paweł Łuczyński (Juventa), Bartosz Karpeta (Kordian), Paweł Rycerski (Nofar Almark Sołtyków).

Drużyna pauzującą był Bliżyn.

Pierwszym meczem drugiej kolejki był mecz BadBoys-Kapturów dla "Boysów" były to pierwsze rozgrywki w tym sezonie. Przez pierwsze 10 min mecz był wyrównany ale później z minuty na minute narastała przewaga zeszłorocznych mistrzów co zaskutkowało trzema bramkami w pierwszej połowie: Mastalerz 11min i 25min oraz Zdziech 21min. Drużynie z Kapturowa udało się z zdobyć jedna bramkę z karnego: Szmidt 25min i jak sie okazało byłato ich jedyna bramka. Na samym początku drugiej połowy wynik na 4-1 podwyższył Zdziech 26min, który strzelił swoją drugą bramkę. Kapturów także miał swoje okazje ale brakowało pewności, szczęścia i celności czego dowodem były wielokrotnie obijane słupki i poprzeczki a jak wiemy niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak tęż było w tym wypadku ponieważ w 46min Konrad Zdziech skompletował hat-tricka a wynik meczu na 6-1 ustalił Rut w 48min.

O godzinie 16 na boisko wybiegli zawodnicy Zelko Odrowążka. Patrząc przez pryzmat pierwszej kolejki i całego poprzedniego sezonu zdecydowanym faworytem było Zelko co znalazło odzwierciedlenie na boisku, ponieważ cały mecz przebiegał po ich dyktando. Już w 5min bardzo ładnym strzałem z rzuty wolnego wynik otworzył Laskowski. Kolejne bramki zdobywali Bułka 11min i 17min, Jurkiewicz 13min. Odrowążek także mógł zaliczyć trafienie w pierwszej połowie lecz nie wykorzystali rzutu karnego i wynik do przerwy wynosił 4-0. Druga połowa była już bardziej wyrównana i obie drużyny do swojego konta dołożyły po jednym trafieniu: dla Zelko 27min Bąk, dla Odrowążka Karkusiewicz 33min. Zelko po 2 kolejkach jest liderem z imponującym bilansem 11-1.

Sorbin - Kordian -mecz ten rozgrywany był w bardzo ciężkich warunkach pogodowych , w strugach deszczu. Z tymi warunkami lepiej poradzili sobie zawodnicy Kordianu którzy w pierwszej połowie zdobyli 3 bramki a autorem ich wszystkich był Karpeta 4, 8, 25min. Dla Sorbina strzelił Mastalerz 12min i wynik pierwszej połowy to 1-3. Jak się później okazało był to wynik końcowy meczu ponieważ w drugiej połowie nie oglądaliśmy bramek. Kordian z kompletem punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Ostatnim ale zdecydowanie najciekawszym meczem było spotkanieNofar Almark Sołtyków - Juventa.Obie drużyny przegrały swoje pierwsze mecze i chciały teraz poprawić swój dorobek punktowy. Strzelanie już w 1min rozpocząłRycerki i było 1-0 ale następnie dwie akcje w 3min Gajewskiego i w 4min Kopcia wyprowadziły Juvente na prowadzenie. W13min wyrównującą bramkę zdobył Bodo a drugi raz w tym spotkaniu Sołtyków na prowadzeniewyprowadził Rycerski 23min ale sytuacja ta nie trwała zbyt długo ponieważ minute później wynik na 3-3 zmieniłŁuczyński i takim rezultatem skończyła się pierwsza połowa. W drugiej też nie brakowało emocji, w 30min strzela Dąbrowa i jest 3-4, w 40min Rycerki kompletuje hat-tricka i jest 4-4, 44min Bodo i mamy 5-4 a do końca spotkania 16min. To nie koniec strzelania ponieważ najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Paweł Łuczyński zdobywając swoją druga i trzecią bramkęw 44 i 46min dałprowadzenie Juvencie 5-6. Wszyscy już myśleli, że takim wynikiem się zakończy spotkanie ale w 49min swoją 4 bramke zdobywa Rycerski i ostateczny wynik to 6-6. W meczu obejrzeliśmy 12bramek, 2 hat-tricki, 2 żółte kartki więc wszyscy których nie wystraszyła pogoda i pozostali na Orliku w Mroczkowie na pewno nie żałowali.

Przypominamy, że następna kolejka odbędzie się w piątek 1maja na Orliku w Bliżynie a 4 kolejka:w niedziele 3maja na Orliku w Mroczkowie. Wszyscy który zostali ukarani żółtą kartka i chcą wystąpić w następnym spotkaniu zmuszeni są do zapłacenia kary w wysokości 10zł.