Po I KOLEJCE

Dnia 19 kwietnia na Orliku w Bliżynie odbyła się pierwsza kolejka VI edycji GLPN. Rozgrywki symbolicznie rozpoczął wójt Gminy Bliżyn Mariusz Walachnia a spotkania sędziował Roman Kurowski. W I kolejce drużyną pauzującą był zespół BadBoys, który będzie bronił tytuły mistrzowskiego zdobytego w sezonie 2014. Liderem po pierwszych meczach zostało Zelko natomiast w klasyfikacji strzelców na prowadzeniu z 2 bramkami znajdują się Jakub Janus(Sorbin), Damian Kotowicz(Bliżyn), Piotr Oziembłowski(Zelko).

Meczem inauguracyjnym było spotkanie Kordian-Kapturów. Ci pierwsi po bramkach Karpety w 5min i bramce samobójczej w 7min prowadzili 2-0 i własnie takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa. W drugiej pomimo wielu sytuacji z obu stron padła tylko jedna bramka w 44min a strzelcem jej był Banaszczyk który ustalił końcowy wynik na 2-1.

Drugim meczem było spotkanie Odrowążek-Bliżyn czyli dwóch najmłodszych drużyn tegorocznych rozgrywek. Pierwsza bramkę dla drużyny Bliżyna zdobył Damian Kotowicz w 10min, ten sam zawodnik w 36min zaliczył swoje drugie trafienie, w 45min Głowaczewski podwyższył wynik na 0-3 wiec było już "po meczu". Bramkę honorowa dla Odrowążka w 48min zdobył Jedynak a mecz zakończył się rezultatem 1-3.

O godzinie 17 rozpoczął się mecz 4 drużyny poprzedniego sezonu Sorbina z debiutującą w rozgrywkach Juventą. W spotkaniu padło aż 10 bramek (najwięcej w kolejce) oraz pokazano 3 żółte kartki. Pierwszego gola w 8min zdobył Maciek Mastalerz na odpowiedz Sorbina czekaliśmy do 15min wtedy Bartosz Janus zdobył bramkę na 1-1 a w 17min Marcin Kołek strzelił na 2-1. Po 3 minutach mieliśmy kolejne bramki wynik meczu wyrównał Gajewski ale w tej samej minucie Lisowski ustalił wynik pierwszej połowy na 3-2. Po zmianie stron 4 kolejne bramki były łupem Sorbina: Jakub Janus 27min, Sepioło 28min, Mastalerz 30min i ponownie Jakub Janus 34min i wynik meczy wynosił już 7-2. W 37min najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Paweł Łuczyński zdobył swoja pierwszą bramkę dla Juventy ustalając końcowy wynik na 7-3. W meczu żółta karta ukarani zostali Jakub Janus, Karpeta (Sorbin) i Maciek Mastalerz(Juventa).

Ostatnim meczem 1 kolejki było spotkanie Nofar Almark Sołtyków - Zelko. Ci drudzy byli drużyna z najmniejsza ilością straconych bramek wsezonie 2014. W swoim pierwszym meczu udowodnili, że to nie przypadek ponieważ zachowali czyste konto, strzelając przy tym drużynie z Sołtykowa 6 bramek. W pierwsze połowie trafiali Jurkiewicz 8min, Oziembłowski 23min a w 17min padła bramka samobójcza i połowa zakończyła się wynikiem 0-3. W drugiej części meczu kolejne trafienia dołożyli Bułka 27min, Oziembłowski 40min oraz Orynek 48min. Drużyna Nofar Almark jest jedynym zespołem bez strzelonej bramki a zespół Zelko został liderem rozgrywek.