IV KOLEJKA - VIII EDYCJI GLPN

IV KOLEJKA  - VIII EDYCJI GLPN

4 kolejka GLPN rozegrana została 28 maja na Orliku w Mroczkowie. Po rozegraniu wszystkich spotkań na prowadzeniu nadal z 10pkt. drużyny Kordian Bliżyn i BadBoys. Podium uzupełnia Bliżyn z 9pkt. W tej kolejce oddany był pierwszy walkower, drużyną której nie udało się skompletować składu na mecz z Kordianem, był Kapturów. W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu nadal Paweł Kocia (Kordian) z 12 bramkami.

16:00 ∙ JUVENTA - BADBOYS (2:5) 2:12
Wolski2 –Ślęzak 3, Żak 2, Gnat 4, Bartosik, E. Adamczyk, Gadecki

17:00 ∙ SORBIN – FC OPÓR (2:0) 5:2
M. Żak 2, E. Żak, Mastalerz, T. Kołek – B. Kotwica
żółte kartki: – Krzepkowski, B.Kotwica

18:00 ∙ NOFAR SOŁTYKÓW – BLIŻYN (0:3) 0:5
– Ożarek 2, Kołodziej, Bernas, samobójcza
żółte kartki: J. Lunge, Martys –

19:00 ∙ KORDIAN BLIŻYN – KAPTURÓW wo. 3:0

Aktualnie na pierwszym miejscu w tabeli znajduje się drużyna BadBoys pomimo gorszego bilansu bramek niż Kordian. Sytuacja ta spowodowana jest tym, że kod/skrypt obsługujący tabele napisany jest w taki sposób (nie ma możliwości jego zmiany), aby przy takiej samej liczbie punktów pomiędzy drużynami wyżej umieszczał tą, która ma:
- lepszy bilans punktowy w bezpośrednich spotkaniach tych drużyn (remis)*,
- lepszy bilans bramkowy w bezpośrednich spotkaniach tych drużyn (2-2)*,
- więcej bramek strzelonych na "wyjeździe" w bezpośrednich spotkaniach tych drużyn.

* W meczu Kordian Bliżyn - BadBoys 2:2 jako "goście" grali BadBoys i dlatego przy takiej samej ilości pkt. wyprzedzają Kordian Bliżyn pomimo gorszego bilansu bramek. Jeśli taka sytuacja wystąpi na koniec sezonu reguła "meczu na wyjeździe" nie będzie stosowana, a drużyny sklasyfikowane zostaną według zasad opisanych w regulaminie.

21 maja na Orliku w Bliżynie rozegrana została trzecia kolejka GLPN. Padło w niej 31 bramek co daje średnią ponad 7 bramek na mecz. Duża zasługa w tym drużyny Kordianu, która już drugi raz w tej edycji GLPN strzela przeciwnikowi ponad 10 bramek. Sędzia czterokrotnie karał zawodników karami indywidualnymi w postaci żółtych kartek. Po meczach trzeciej kolejki na górze tabeli z 7pkt znajduje się Kordian Bliżyn oraz BadBoys o jeden pkt mniej ma Bliżyn oraz Kapturów. Natomiast w klasyfikacji strzelców prowadzi Paweł Kocia (Kordian) z 12 bramkami wymijając o 1 oczko kolegę z drużyny Patryka Zygmunta. (http://aktywnyblizyn.futbolowo.pl)