PRZED I KOLEJKA

PRZED I KOLEJKA

Już w najbliższą niedziele 19 kwietnia o godzinie 15.00 zostanie zainaugurowana VI edycja GLPN w Bliżynie. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn: BadBoys, Kordian, Zelko, Sorbin, Odrowążek, Nofar Almark Sołtyków, Kapturów, Bliżyn oraz debiutująca w rozgrywkach Juventa. Niestety w tym roku nie będziemy oglądać zespołu Alpagi Gilów,L5R Mroczków i Płaczkowa. Drużyny te nie zgłosiły się do tegorocznej edycji.

Tytułu mistrza GLPN bronić będą BadBoysi którzy w 19 meczach zdobyli 49 pkt wymijając drugi Kordian o 7pkt i trzecie ZELKO o 8pkt. Natomiast miano najlepszego strzelca będzie się starał utrzymać Paweł Łuczyński (Juventa) który w sezonie 2014 reprezentując zespół Alpagi Gilów zdobył 35 bramek.

SEZON 2014 W LICZBACH

*W sezonie 2014 rozegranych zostało 100 meczy w których padło 660 (6,6 bramki na mecz).

*Najskuteczniejszą drużyna okazał się zespół BadBoys zdobywając 93 bramki (4,8 bramki na mecz).

*Najszczelniejszą defensywą może pochwalić się ZELKO, które straciło tylko 31 bramek (1,6 bramki na mecz).

*Niechlubną statystyką w postaci największej liczby straconych bramek legitymuje się drużyna z Płaczkowa - 130 straconych bramek (6,8 bramki na mecz).

*Najwięcej bramek padło w meczu Płaczków - Bliżyn gdzie Ci drudzy wygrali 3:11 (14 strzelonych bramek). Natomiast najwyższe zwycięstwo odniósł zespół z Sorbina pokonując Płaczków 12:1 (różnica 11 bramek).

*W sumie w lidze pokazano 60 żółtych i 2 czerwone kartki.

Mamy nadzieje, że sezon 2015 będzie również obfity w bramki oraz przyniesie wiele emocji podczas walki o mistrzostwo. Wszystkim drużyną życzymy jak najlepszych wyników i powodzenia, a każdego kto jest zainteresowany rozgrywkami zapraszamy na Orlik w Bliżynie gdzie o godzinie 15 rozpocznie  się pierwsza kolejka VI GLPN.