IX KOLEJKA

IX KOLEJKA

14 czerwca na Orliku w Bliżynie rozegrana została IX,ostatnia kolejka wiosennej rundy MLPN-GLPN, podczas której w związku nieobecnością sędziego zarząd MLPN-GLPN zgodnie z§ 4.pkt 12 regulaminu rozgrywek do sędziowania meczów IX za zgodą kapitanów drużyn wyznaczył:

Bartosza Żaka, mecz Bliżyn-Zelko

Bartosza Janusa, mecz Juventa - Odrowążek

Damiana Mączyńskiego, mecz BadBoys - Sorbin

Jakuba Janusa, mecz NOFAR ALMARK Soltyków - Kapturów

Drużyna pauzującą był Kordian

Pierwszy mecz Bliżyn - Zelko był spotkaniem, który zadecydował o końcowym układzie podziumrundy wiosennej. Mecz lepiej rozpoczął się dla Bliżyna który w 7 min po bramce Głowaczewskiego objął prowadzenie, 5 min później było już 1-1 a bramke dla Zelko zdobył Grzyb. Na następne trafienia czekaliśmy do 21 min kiedy to Głowaczewski znów wyprowadził Bliżyn na prowadzenie. Kiedy każdy myślał, że 1 połowa zakończy się wynikiem 2-1 w ostatniej 25 min Trojanowski wyrównuje i mamy 2-2. Druga połowa rozpoczyna się bardzo dobrze dla Zelko które na samym początku po strzale Grzyba z połowy boiska objęło prowadzenie. Na odpowiedz Bliżyna czekaliśmy do 30 min wtedy hattricka kompletuje Głowaczewski. Mecz był bardzo wyrównany ale następne bramki zdobywali tylko zawodnicy Zelko: Grzyb po raz trzeci w 38min i Jurkiewicz 40 min i końcowy wynik 3-5. Zelko do swojego konta dopisuje 3pkt tym samym równa się z Bliżynem ale dziękibezpośredniej wygranej zajmuje 2 miejsce przed Bliżynem.

W następnym meczu Juventa - Odrowążek było już mniej emocji obie połowy zakończyły się remisem, pierwsza 0-0, druga 1-1. Bramki zdobywali Paweł Łuczyński w 33 min z karnego dla Juventa a 2min pózniej dla Odrowążka, Mariusz Jedynak. Drużyny w tabeli zajmują odpowiednio 7 i 6 miejsce.

O godzinie 18 rozpoczął się mecz lidera BadBoys z Sorbinem. "Boysi" do tej pory wygrali wszystkie swoje mecze i tym razem nie było inaczej pomimo, że po 1 połowie Sorbin po bramkach Sepioła 9min i Jakuba Janusa 17min prowadził 2-1 tocałe spotkanie skończyło się wynikiem 5-2. Bramki dla Boysów zdobywali: Mastalerz 6,29 min, Rut 36,38, Bartosik 45. Sorbin zajmuję 5 miejsce w tabeli natomiast BadBoys z kompletem punktów 1 miejsce.

Ostatnim spotkaniem IX kolejki jak i rundy wiosennej był mecz NOFAR ALMARK Sołtyków - Kapturów.Po pierwszych 30 min meczu wydawało się, że Kapturów łatwo zdobędzie 3pkt, ponieważ po bramkach Sewerynskiego 6,31 min i Giermakowskiego 16 min prowadził 3-0, natomiast po bramkach Millera w 34 i 35min zrobiło się już 2-3 i zapowiadała się ciekawa końcówka. W 38min Seweryński kompletuje hattricka a 3min pózniej Rycerski stratę swojego zespołu zmiejsza do jednej bramki i 9min przed końcem mamy 3-4. W meczu padła jeszcze jedna bramka a strzelcem jej był Jaskólskiw 45, który ustalił końcowy wynik na 3-5. W końcowym rozliczeniuNOFAR ALMARK Sołtyków zajmuje 9 miejsce a Kapturów z taką sama ilością pktale dzięki bezpośredniej wygranej zajmuje 8 miejsce.